Minust

Minust

Alguse sa kõik lapsepõlvest. Minule meeldis omaette olla ja joonistada ja väikest pedaalidega rohelist klaverit mängida. Ma ei käinud veel kooliski ega lasteaias, vanaema, keda kutsusime mammaks, vaatas mu järgi. Kui vanemad vennad ja naabriposid tulid metsast tagasi ja nägid mind õndsas rahus väikse rohelise klaveri taga klimberdamas, siis ütlesid, et anna nüüd meile ka. Mina vastu ( ei osanud veel r tähtegi) : " Kulat, koela võtsite ka metsa kaasa ja kui tagasi tulete tahate pilli mängida. Pange jäljekolda, plaegu on minu kold! " Panid ka.

Hiiumaal ( siin sündinud) Palade Põhikooli ajal käisin ka Kärdla Laste Muusikakoolis ja õppisin akordioni. Lõpetasin selle 7 aasta asemel 6 aastaga, et põhikooliga samal ajal lõpetada ja Tallinna Otsa kooli edasi minna.

Olin tol ajal...

... ka kõva suusataja. Sain noorte klassis Eesti meistriks ja võitsin lühikese 31 km Tartu Maratoni. K.a muud tulemused. Sain Otepää Suusakoolist kirja, et olen sinna sisse võetud. Läksin Otsa kooli siiski akordioni ja heliloomingut õppima. Edasi juba Eesti Teatri-ja Muusikaakadeemiasse kompositsiooni erialana õppima. Sealt edasi autodidakt olnud. Lisaks Hiiumaalt ära oldud ajaga Tallinnas tegin Tallinn Ülikooli Avatud Ülikooli pedagoogi diplomi, mõned lisakoolitused, leeridiplomi, et ka orelile kirjutada, mida olen ka teinud ja siis tulin Hiiumaale juurte juurde tagasi. Akordionistina oman ka välismaal koolitustel käinud diplomeid, aukirju jne.

Aga ma ei ole Hiiumaalt mandril esinemas sellega viimasel ajal käinud. Võin Hiiumaal teile mängida, pill põlvel, kadakate vahel...

Olen vahepeal kirjutanud palju muusikat. Mille tahan nüüd välja anda. Nii nagu eespool kirjas, ennem koduleht, kuhu kõik koondada. Et kui hea muusikasõber otsib, saab kõik ühest kohast kätte. 20 aasta jooksul on kogunenud nii mõndagi arvutisse ( sahtlisse ). Olen loonud uue stiili, mida hakata viljelema. Ja vana looming tuleb välja anda. Ega ma siis pelgalt endale loonud. Ikka Sulle, hea austatud kuulaja! ( Vabandust, et Sinatan siin, Hiiumaa komme )

Plaanis teha nüüd...

... muusikainstrumentide ja orkestrite võimalused selgeks. Mida ka tudeeritud Otsa koolis ja EMTA-s. Aga inimene õpib kogu elu! Selleks soetanud ka õppematerjali, et hakata enda loodud unikaalset muusikastiili "Leporem minimalism`i" looma.

Vana looming on kirjutatud nii nagu Jumal juhatab, siiski puhtalt lehelt. Nüüd hakkan ka puhtalt lehelt, aga et professionaalsel pillivõluril oleks võimalik näidata ka pilli võimalusi.

Eriliseks teeb minu loomingu see, et vähe on maailmas ja Eestis klassikalise muusika heliloojaid.

Turg on pop`i , jazzi, folki, rocki jne täis, aga mitte klassikat. EMTA s konkurents aastas heliloomingut õppima võtta 1 õpilane Eesti peale ainult.

Siiski ma ei tõsta ainult ennast siin esile, sest kunstnikuna pean ka teiste kunstist lugu. Inimene kui karjaloom. Ikka boheemlane ka. Et ah, las olla...

Ei tõuse liiga kõrgele, et Jumalale lähemale saada.

Olles siinsamas teie keskel ja mis sest ikka...On nagu on...Nautuke nagu vaimukas ikka...Siiski jäädes viisakaks.